×PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY NA JARNÍ VÝSADBU JAHODNÍKU 2022
Jahody_FB1.jpg

Odrůdy jahod

SAZENICE JAHOD

Vypěstujte si vlastní slaďoučké a šťavnaté jahody.

 

Sazenice jahod z Malochýna pěstujeme v náročnějších podmínkách Vysočiny. Sadba jahod je tedy více odolná vůči nepřízni počasí. Mezi naše hlavní pěstované odrůdy patří HONEOYE, POLKA, RUMBA, KORONA a KARMEN.

Frigo sadba pro jarní výsadbu jahod pochází od množitelů z Holandska a Itálie. Frigo sazenice a s tím spojená výsadba jahod patří mezi moderní způsob v pěstování jahod. Prodej sazenic jahod probíhá každý rok na jaře v DUBNU.

Zelená (čerstvá) sadba
pro podzimní výsadbu pochází od množitelů z Holandska a Itálie. Prodej sazenic jahod probíhá každý rok na podzim v ZÁŘÍ. Výhodou sázení v tomto období je ta, že rostlina je schopna kvalitně zakořenit ještě před tvorbou květenství. Tím je zajištěn vyšší výnos v následujícím roce.

Pamatujte: Sadba jahod by se měla každé tři roky obnovovat, aby se ovoce rodilo stále v hojném množství a výborné kvalitě.


Cenu sazenic jahod naleznete na aktuální ceník pro rok 2020. Sazenice zasíláme také poštou (poštovné dle České pošty).

Pozor: Sadbu jahod objednávejte na tel. číslech 
+420 723 283 754 | info@jahodyondracek.cz

Sazenice jahod

Sazenice jahod

Frigo sazenice bez olistění a Zelená sazenice s olistěním.
Frigo sazenice jsou dodávány bez olistění a hliněného balu. Sazenice jsou v nejvyšší kvalitě tedy kořenový krček s minimálním průměrem 7-13mm a mohutným kořenovým systémem.
 

Zelené sazenice jsou dodávány s olistěním a bez hliněného balu. Sazenice jsou v nejvyšší kvalitě tedy kořenový krček s minimálním průměrem 7-13mm a mohutným kořenovým systémem.

ODRŮDY JAHODNÍKŮ

RANÉ ODRŮDY
HONEOYE - Velmi ranná odrůda. První plody jsou velké, většina plodů střední velikosti, ale nezdrobňují. Plody jsou lesklé, barva plodů je tmavě červená, pravidelný kulovitý tvar, pevnost a trvanlivost plodů je střední. Při špatném či deštivém počasí jsou plody mírně kyselejší, ale stále velmi chutné. Rostliny HONEOYE jsou silného vzrůstu, odolné proti listovým chorobám. Nejrozšířenější odrůda v Evropě. HONEOYE plodí od 30.5 - 23.6 v závislosti na nadmořské výšce a počasí.
Koupit

RUMBA - Tato velmi raná (nová) odrůda byla vyšlechtěna v Holandsku z původní odrůdy ZUMBA. Rostlina má středně hustý porost a o něco méně odnožuje. Plody jsou velké, ploše kuželovitého tvaru, světlejší barvy. Velmi dobře plodí a dává vysoký výnos. RUMBA plodí od 30.5 - 27.6 v závislosti na nadmořské výšce a počasí.
Koupit

POLORANÉ ODRŮDY
POLKA - Středně ranná odrůda. Tato odrůda je velice výnosná. Většina plodů je středního vzrůstu a pravidelného kulovitého tvaru. Plody jsou aromatické, tmavě červené s příjemnou sladkou chutí. Rostliny jsou silného vzrůstu a vytvářejí velice hustý porost (odolné vůči mrazu). Vlivem hustého porostu jsou plody mírně citlivé na plíseň šedou, nutný pravidelný sběr. POLKA plodí od 1.6 - 29.6 v závislosti na nadmořské výšce a počasí.
Koupit

KARMEN - Tato poloraná odrůda je vyšlechtěna v ČR. Rostlina je vysokého a hustého vzrůstu, velmi dobře odnožuje. Plody jsou velmi velké až obrovské, tmavě karmínově zbarvené převážně ledvinového tvaru. Výnos je velmi vysoký. Mají z celého sortimentu nejsladší chuť s příchutí lesních jahod. Dužnina je tmavě červená. Odrůda se uplatňuje jako stolní, desertní. Pro tyto vlastnosti je velice vhodná pro zahrádkáře. Do velkovýroby není vhodná neboť plody jsou měkčí konzistence, snadno se otlačují. Je vhodná pro všechny oblasti pěstování jahod. Není náchylná k většině známých chorob. KARMEN plodí od 5.6 - 25.6 v závislosti na nadmořské výšce a počasí.
Koupit

KORONA - Tato poloraná odrůda byla vyšlechtěna v Holansdku. Jedná se o starší typ vyšlechtěný z odrůd TAMELA a INDUKA. Rostlina je středně vysoká, středně hustá a silně odnožující. Odrůda KORONA je velice vhodná do vyšších poloch, jelikož její květy jsou odolné vůči poškození jarními mrazíky. Plody jsou středně velké, převážně kulovité a sytě červené barvy. Chuť plodů je navinulá a výrazně aromatická. KORONA je nadprůměrně výnosnou odrůdou. KORONA plodí od 4.6 - 27.6 v závislosti na nadmořské výšce a počasí.
Koupit

ŘADA EXKLUZIV - NOVINKY

 
V této řadě Vám představujeme nové odrůdy jahodníku. Jejich předností je odolnost proti houbovým a kořenovým chorobám. Odrůdy řady exkluziv dávají velmi vysoké výnosy kvalitních a chutných jahod i v méně úrodných půdách vyšších poloh.
POZDNÍ ODRŮDY


FLORENCE – Tato původem anglická odrůda vznikla křížením komplexu několika odrůd. FLORENCE má rubínově tmavé plody, kuželovitého tvaru. Plody mají masitou červenou dužninu s výraznou dutinou. Při dostatku vláhy je tato odrůda velice úrodná. Porost rostliny je střední velikosti a velice hustý. Odrůda vyniká svou odolností vůči většině chorob. Vzhledem ke zdravotní stránce, doporučujeme tuto odrůdu zejména pro začátečníky v pěstování jahod. Florence patří mezi jednu z nejpozdnějších dorůda je schopna Vám dodat jahody v době kdy už nikde nejsou k dostání. 
Koupit
 
Lámete si hlavu nad tím jak založit záhon a pěstovat jahody? Už nemusíte. Stáhněte si naší e-knihu a zjistěte jak pěstovat vlastní slaďoučké jahody.
Stáhnout

Pěstitel
Josef Ondráček
Mob
.:
 +420 723 283 754
www.jahodyondracek.cz
info
@jahodyondracek.cz

Otevírací doba
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-17:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-17:00
Pátek 8:00-17:00
Sobota 8:00-17:00
Neděle 8:00-17:00
PočasíName
Email
Comment
Or visit this link or this one