×ČESNEK VYPRODÁN 2021
Jahody_FB1.jpg

Český česnek

ČESNEK Z MALOCHÝNA

Český česnek z Vysočiny.

 
Zabýváme se prodejem osvědčeného konzumního českého paličáku (modrého i bílého). Sadba česneku má zaručený původ od českých šlechtitelů. V současnosti pěstujeme šest osvědčených odrůd a další testujeme. Naším dlouhodobým cílem je nabídka kvalitního a cenově dostupného česneku z Malochýna. Česnek prodáváme volně vážený, bez natě a kořínků. Cena česneku se odvíjí od kvality. Cenu česneku naleznete na aktuální ceník pro rok 2020.

ODRŮDY ČESNEKU

 

VINAR -  je ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou velké 70-100 g kulovitého tvaru. Základní barva suknic je bílá. Skvrnitost výrazně fialová.  V cibuli se nachází šest velkých stroužků, pravidelně uspořádaných.  Při dobré skladovatelnosti vydrží do příští sklizně. Chuť je ušlechtilá, velmi ostrá.

HAVRAN - ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic je bílá, skvrnitost výrazná, fialová. Uspořádání stroužků v cibuli je pravidelné, velikost stroužků velká, počet stroužků střední (6). Skladovatelnost vysoká. Chuť je ušlechtilá, velmi ostrá.

RUSÁK - Rusák se vyznačuje bílou barvou, tlustým stvolem a velkými stroužky. Tvoří velmi velké cibule o průměrné hmotnosti 75 - 90 g. Každá cibule je složena z 5-7 stroužků (o hmotnosti 75 - 90 g) s vysokým obsahem silic. Odrůda Rusák má vynikající skladovatelnost, a při vhodných podmínkách, vydrží bez problému do následující sklizně. 

KAREL IV. - Polopozdní ozimý širokolistý paličák, který se sklízí okolo 20.7. Karel IV. má mohutné cibule o hmotnosti 90-100 g. Vnější suknice jsou světlé s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, 5 - 6 stroužků v cibuli. Tato odrůda vyniká výraznou česnekovou chutí. Porost (list) je mohutný , široký, vzpřímený a na konci se mírně ohýbá. Odrůda se význačuje stabilním vysokým výnosem, vynikajícím zdravotním stavem jak v suchém tak i mokrém období. Česnek je vhodný pro dlouhodobé uskladnění.   

DUKÁT - Poloraný ozimý paličák pro podzimní výsadby. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 90 g. Základní barva vnějších suknic je bílá. Počet stroužků v cibuli je 5 - 7. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám. Skladovatelnost je vynikající, při vhodných podmínkách vydrží až do nové sklizně. Skladujeme ve tmě, suchu a chladu. 

BJETIN - Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8. Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené.  Velmi výnosná skladovatelná odrůda, ale bez odhlávkování dává neuspokojivý výnos. Pacibulky jsou středně velké v počtu většinou 100 – 150 v květenství.  Nejranější odrůda paličáku – sklizeň v prvních dnech července – velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Při opožděné sklizni se rychle rozevírá. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.

HAVEL - Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, jemně fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 6 (- 8) stroužků, barva obalové suknice stroužku je hnědá. Listy jsou vzpřímené, sytě tmavozelené, rostlina je mohutná.  Velmi výnosná odrůda, s vynikajícím tříděním tržního zboží. Dorůstá do rekordních velikostí. Polopozdní odrůda – sklizeň kolem 20. července.  Při produkci sadby se vychází z bezvirózního materiálu.  Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.


 

Pozn. Převážná většina sadby pochází od Ing. Jana Kozáka, který se více než 20 let zabývá šlechtěním.

 
Lámete si hlavu nad tím jak založit záhon a pěstovat jahody? Už nemusíte. Stáhněte si naší e-knihu a zjistěte jak pěstovat vlastní slaďoučké jahody.
Stáhnout

Pěstitel
Josef Ondráček
Mob
.:
 +420 723 283 754
www.jahodyondracek.cz
info
@jahodyondracek.cz

Otevírací doba
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-17:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-17:00
Pátek 8:00-17:00
Sobota 8:00-17:00
Neděle 8:00-17:00
PočasíName
Email
Comment
Or visit this link or this one