Jahody_FB1.jpg

Český česnek

ČESNEK Z MALOCHÝNA - PRODEJ 2018 UKONČEN

Český česnek z Vysočiny.

 
ČESNEK PRO ROK 2018 - VYPRODÁN
Letošní sklizeň ČESNEKU byla ukončena. Děkujeme všem zákazníkům, kteří nás navštívili a zakoupili si u nás česnek.
 
Zabýváme se prodejem osvědčeného konzumního českého paličáku (modrého i bílého). Sadba česneku má zaručený původ od českých šlechtitelů. V současnosti pěstujeme šest osvědčených odrůd a další testujeme. Naším dlouhodobým cílem je nabídka kvalitního a cenově dostupného česneku z Malochýna. Česnek prodáváme volně vážený, bez natě a kořínků. Cena česneku se odvíjí od kvality. Cenu česneku naleznete na aktuální ceník pro rok 2018.

ODRŮDY ČESNEKU

 

VINAR -  je ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou velké 70-100 g kulovitého tvaru. Základní barva suknic je bílá. Skvrnitost výrazně fialová.  V cibuli se nachází šest velkých stroužků, pravidelně uspořádaných.  Při dobré skladovatelnosti vydrží do příští sklizně. Chuť je ušlechtilá, velmi ostrá.

HAVRAN - ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic je bílá, skvrnitost výrazná, fialová. Uspořádání stroužků v cibuli je pravidelné, velikost stroužků velká, počet stroužků střední (6). Skladovatelnost vysoká. Chuť je ušlechtilá, velmi ostrá.

RUSÁK - Rusák se vyznačuje bílou barvou, tlustým stvolem a velkými stroužky. Tvoří velmi velké cibule o průměrné hmotnosti 75 - 90 g. Každá cibule je složena z 5-7 stroužků (o hmotnosti 75 - 90 g) s vysokým obsahem silic. Odrůda Rusák má vynikající skladovatelnost, a při vhodných podmínkách, vydrží bez problému do následující sklizně. 

KAREL IV. - Polopozdní ozimý širokolistý paličák, který se sklízí okolo 20.7. Karel IV. má mohutné cibule o hmotnosti 90-100 g. Vnější suknice jsou světlé s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, 5 - 6 stroužků v cibuli. Tato odrůda vyniká výraznou česnekovou chutí. Porost (list) je mohutný , široký, vzpřímený a na konci se mírně ohýbá. Odrůda se význačuje stabilním vysokým výnosem, vynikajícím zdravotním stavem jak v suchém tak i mokrém období. Česnek je vhodný pro dlouhodobé uskladnění.   

DUKÁT - Poloraný ozimý paličák pro podzimní výsadby. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 90 g. Základní barva vnějších suknic je bílá. Počet stroužků v cibuli je 5 - 7. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám. Skladovatelnost je vynikající, při vhodných podmínkách vydrží až do nové sklizně. Skladujeme ve tmě, suchu a chladu. 

Pozn. Převážná většina sadby pochází od Ing. Jana Kozáka, který se více než 20 let zabývá šlechtěním.

 
Lámete si hlavu nad tím jak založit záhon a pěstovat jahody? Už nemusíte. Stáhněte si naší e-knihu a zjistěte jak pěstovat vlastní slaďoučké jahody.
Stáhnout

Pěstitel
Josef Ondráček
Mob
.:
 +420 723 283 754
Tel.:  +420 569 694 874
www.jahodyondracek.cz
info
@jahodyondracek.cz

Otevírací doba
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-17:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-17:00
Pátek 8:00-17:00
Sobota 8:00-17:00
Neděle 8:00-17:00
Počasí
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one